PAPER CHESS DESTEK BEKLİYOR

FonlaBeni’de harika bir proje daha, Paper  Chess Design Project! Proje yayına girdikten 10 gün sonra fon hedefinin %25‘ine ulaşmayı başardı. Proje detaylarına biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Koray ve Uğur, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı okuyan iki arkadaş. Okul projelerini topluluk fonlamasıyla hayata geçirmeye karar vermişler. Projeleri geri dönüştürülebilir malzemeden satranç tasarımları.


Chess Times tasarımında siyahlar ve beyazlar yerine taraflar manşetlerden ve düz metinler olarak birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Satranç takımının en ön plana çıkan özellikleri ise geri dönüşümlü malzemeden olması ve aynı zamanda oyuncular nostaljik bir deneyim sunması. 


Chess Set ise modern hatlara sahip ve portatif olarak tasarlanmış bir set. Maket kartonundan oluşuyor bütün proje ve taşların ince olması sayesinde taşları birbirinin içine geçebiliyor. Bu sayede çok az yer kaplıyor, rahat taşınıyor ve çok hafif.


Proje yaratıcıları günlük hayatta satranca daha fazla yer açmak için çevreci ve yaratıcı bir yaklaşımla hazırladıkları projelerine destek bekliyor. Projeye destek olanlara da armağan olarak hazırladıkları satranç takımlarını gönderiyorlar.

Türkiye’de maker hareketinin giderek büyümesi sevindirici. İnsanlar harika projeler üretmek için bir araya geliyor. Projelerin finanse edilmesi sırasında da FonlaBeni.com “maker”lar için önemli bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Chess Set ve Chess Times isimli satranç tasarımlarını yakından incelemek ve projeye destek olmak için bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz. http://www.fonlabeni.com/p/paperchess

Kampanya videosunu izlemek için aşağıdaki bağlantı adresini tıklayabilirsiniz;
Paper Chess Design Project

Proje yaratıcılarına başarılar diliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>