EZGİSU VE MUSTAFA EVLENİYOR!

FonlaBeni’de hayırlı bir projemiz var. Ezgisu ve Mustafa evlenmeye karar verdiler ve FonlaBeni’de projeye başladılar. Evlilik süresince karşılarına çıkan masrafların çokluğundan düğün hediyesi olarak hazırlayacakları video için sizlerden destek istiyorlar.

Ezgisu ve Mustafa 11 Kasım 2013’te tanışmışlar ve birbirleri için yaratıldıklarını anlamışlar. Vakit kaybetmeden nişan yapmaya karar vermişler ve 1 Şubat’ta yüzükleri takarak aşklarını taçlandırmışlar. 27 Eylül 2014′te evlenmeye karar verdikten sonra başlamışlar evlilik hazırlıklarına fakat ufak tefek bir sürü şey derken masraflar almış başını gitmiş.

 Hayallerinden vazgeçecek değiller ya! Akıllarında bir düğün klibi hazırlamak varmış. FonlaBeni’de proje yaparak bu miktarı topluluk fonlaması ile karşılamaya karar vermişler.

Proje yaratıcılarının sesine kulak vermek isterseniz; “her şey çok pahalı… çok masraf yapınca bazı şeyleri atlamak zorunda kaldık. Hep hayalimiz olan bu mutlu günde küçük bir filmimiz olsun istedik ve bunu gerçekleştirebilmek için yardımlarınıza ihtiyacımız var” diyorlar. Hayatlarının en mutlu günlerinde hazırlanacak olan bu videoya destek olanlar için sürpriz armağanlar da hazırlamışlar.

Projelerini bir de kendilerinden dinlemek ve izlemek isterseniz video bağlantı adresi aşağıda;
http://y2u.be/4_GRzZIjBbc

Proje sayfasını ziyaret etmek ve destek olmak İçin aşağıdaki bağlantı adresini tıklayabilirsiniz;
http://bit.ly/1tp3RUm

PAPER CHESS DESTEK BEKLİYOR

FonlaBeni’de harika bir proje daha, Paper  Chess Design Project! Proje yayına girdikten 10 gün sonra fon hedefinin %25‘ine ulaşmayı başardı. Proje detaylarına biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Koray ve Uğur, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı okuyan iki arkadaş. Okul projelerini topluluk fonlamasıyla hayata geçirmeye karar vermişler. Projeleri geri dönüştürülebilir malzemeden satranç tasarımları.


Chess Times tasarımında siyahlar ve beyazlar yerine taraflar manşetlerden ve düz metinler olarak birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Satranç takımının en ön plana çıkan özellikleri ise geri dönüşümlü malzemeden olması ve aynı zamanda oyuncular nostaljik bir deneyim sunması. 


Chess Set ise modern hatlara sahip ve portatif olarak tasarlanmış bir set. Maket kartonundan oluşuyor bütün proje ve taşların ince olması sayesinde taşları birbirinin içine geçebiliyor. Bu sayede çok az yer kaplıyor, rahat taşınıyor ve çok hafif.


Proje yaratıcıları günlük hayatta satranca daha fazla yer açmak için çevreci ve yaratıcı bir yaklaşımla hazırladıkları projelerine destek bekliyor. Projeye destek olanlara da armağan olarak hazırladıkları satranç takımlarını gönderiyorlar.

Türkiye’de maker hareketinin giderek büyümesi sevindirici. İnsanlar harika projeler üretmek için bir araya geliyor. Projelerin finanse edilmesi sırasında da FonlaBeni.com “maker”lar için önemli bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Chess Set ve Chess Times isimli satranç tasarımlarını yakından incelemek ve projeye destek olmak için bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz. http://www.fonlabeni.com/p/paperchess

Kampanya videosunu izlemek için aşağıdaki bağlantı adresini tıklayabilirsiniz;
Paper Chess Design Project

Proje yaratıcılarına başarılar diliyoruz!

MERAKLI MAYMUN PROJESİ BAŞARILI OLDU

Türkiye’nin en yaratıcı topluluk fonlaması platformu sloganıyla yola çıkan FonlaBeni’de bir proje daha başarılı oldu. Proje yaratıcısı Çağan Çelik, http://www.evrimagaci.org/ sitesi için daha profesyonel videoları daha sık çekebilmek adına ekipman destek projesi başlattı. Meraklı Maymun Ekipman Destek Projesi fon hedefine kısa zamanda ulaştı ve bitime yaklaşık bir hafta kala hedefinin üzerinde fon toplamayı başardı.

Twitter’da 6600’ün üzerinde takipçisi olan Facebook sayfaları 242.000’in üzerinde beğeni alan topluluk projesi için 800 TL fon hedefi beklerken 1328 TL toplayarak %166 başarıya ulaştı. 20 destekleyici ile fon hedefine ulaşan ve başarılı olan Meraklı Maymun Ekipman Destek Projesi ile FonlaBeni’deki başarılı proje sayısı 30’u geçti.

Evrim Ağacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN) ile birlikte görev yapmakta olan, popüler ve akademik bir topluluk. 5 Kasım 2010 tarihinde kurulan oluşum akademi ile popüler bilim arasında bir köprü kurduğu için geniş bir kitle tarafından severek takip ediliyor.

Kampanya bilgilerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz;
http://www.fonlabeni.com/p/meraklimaymun

Evrim Ağacı ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz;
http://www.evrimagaci.org/